Biografie

Průmyslová smrt je extrémní hardcore kapela z Jihlavy, Česká republika. Hrajeme od roku 2003. Pokud nás chceš pozvat na koncert klikne sem…

Průmyslová smrt - extreme hardcore Jihlava

Průmyslová smrt fungujeme od půlky roku 2003. Kapela vznikla původně jako boční projekt našich hlavních kapel Proletáři všech zemí (underground bigbeat), Flying shits (emo hardcore) a Human steak (grunge). Důvodem byla touha hrát hardcore se vším co k tomu patří. Zpívat o věcech který nás serou, být aktivní i jinak. Všechny naše hlavní kapely z té doby dávno nehrají (kromě Proletářů všech zemí). Průmyslová smrt jede dál.

Mičl – zpěvák, se zajímá o politiku ve světě i u nás a píše texty. Johan hraje na kytaru a de facto spustil hardcore mánii v Jihlavě, menším městě ve středu Česka, děláním koncertů a taháním sem kapel ze zahraničí. To on má vlastně na svědomí, že je Jihlava na světový hard core mapě. Peťák je basák, dělá tři čtvrtiny muziky pro kapelu. Přišel do kapely s ročním zpožděním, když odešel původní basák Bibi (ex. Mimoritmus, nyní Nusle Sound System). Po jeho příchodu jsme začali hrát mnohem více fastcore. Stejně jak s Johanem tak s Frištou se známe v podstatě od dětství. Frišta je bubeník a motor Průmyslové smrti. Funguje jako auto, musíš ho nakopnout pivem nebo jointem a jede, haha.

Jak vidíte, my kluci z Průmyslové smrti jsme kámoši od dětství. Jen Peťáka jsme sbalili takříkajíc cestou, během střední školy. Jsme čtyři individuality, žijící odlišný životy. Přesto jsme si podobní, poslouchající odlišnou hudbu, a přesto podobnou. Čtyři kámoši hrající spolu v kapele přes 17 let.

Naši kompletní muziku si můžeš poslechnout třeba zde: Bandcamp profil Průmyslová smrt.

Průmyslová smrt - extreme hardcore Jihlava

Zleva na fotce Průmyslová smrt ze společného turné s Lycanthrophy, foceno v Calais, Francie: Peťák, Johan, Mičl, Frišta.