Průmyslová smrt – Pedagogika poražených

PEDAGOGIKA PORAŽENÝCH představuje druhou samostatně dlouhohrající vinylovou desku Průmyslové smrti, která vychází v březnu 2022 na labelu Papagájův hlasatel records.

Na novém albu kapela přichází s novými nápaditými kompozicemi skladeb, kde se mísí agresivní rychlé pasáže s pomalými, což není pro kapelu obvyklé oproti jejímu prvnímu albu Invaze změn. Těžkotonážní začátky i thrash metalové rozjížděčky písniček doplňují extrémně rychlé pasáže, doplněné těžkými metalovými mezihrami.

„Ústředními tématy nové desky PEDAGOGIKA PORAŽENÝCH jsou kataklyzmata moderní doby. Absolutní vyhoření, citová plochost, emoční neschopnost, industrializace mozku, ovlivnění sociálními sítěmi a high-tech komunikací a možná až nesmyslný a nepotřebný propojení světa, přepálená komunikace v každou chvíli, minutu a vteřinu našeho každodenního života, protože některý věci nejen, že není potřeba říct hned, některý věci není potřeba říct nikdy,“ komentuje novou desku zpěvák Mičl, který je rovněž autorem textů.

„Moderní svět je válkou informací, válkou reklamy s životy lidí, válkou o dobytí prostoru jedniček a nul, protože lidi jsou ovce a nevidí, co je pravda a co je hoax, a ten kdo to vidí, se tohoto vůbec neúčastní anebo je strůjcem, velitelem společností na zacílení emočních pudů a rozechvěných neuronů v mozku každé jedné duše užívající internet nebo sociální sítě.“

PEDAGOGIKA PORAŽENÝCH dává vizi světa takového jaký je, světa paranoi, světa strachu z reality, světa z reálně odžitého života, světa strachu ze skutečných lidí a skutečných emocí, je to svět hrůz, které zde už jsou a jsou neviděny, je to peklo v éteru, ve čtvrté dimenzi levitující mezi námi, je to pravda, kterou nevidíme, je to cesta, kterou nechceme jít a přesto jdeme.

Kdo se na albu podílel:

Apokalyptickou malbu přední strany desky vytvořil přední italský umělec a malíř Paolo Girardi, který stojí například za obaly alb kapel jako Power Trip nebo českých Brutally Deceased, a je známý spoluprací s Nuclear Blast records či českými Doomentia records. Nahrávání proběhlo v legendárním bzeneckém studiu SHAARK.

Finálního masteringu se ujal v USA zkušený Dan Randall z Mammoth Sound masteringu, který pracoval na albech kapel jako Toxic Holocaust, Magrudergrind, Sodom, Iron Reagan, Vitamin X. Hudební intro a outro alba vytvořil mistr zvuku Jan Šamánek – Šaman (V0NT, Protijed). A v neposlední řadě na merchandise pracuje Rafael Wechterowicz známý pod pseudonymem „Too many skulls“, který spolupracoval například s kapelami Government Flu, Hirax, Slayer, Kreator.

Limitovaná DIE HARD edice – pouze 30 ks

Track list:

A strana: 1. Anihilace morálky, 2. Otcové a dějiny, 3. Před kolapsem, 4. Válka o komfortní zónu, 5. Znásilňování okolností, 6. Kaložrouti, 7. Lobotomie konzumem, 8. Správce paradoxu, 9. Společnost úpadku, 10. Nukleární mlha za obzorem.

B strana: 11. Diverzita, 12. Hřbitov iluzí, 13. Návrat kultu tmy a strachu, 14. Infiltrace, 15. Fuck TagBust, 16. Odkaz, 17. Vazalové totality, 18. Konstrukce boha, 19. Diktatura názoru, 20. Pitva vědomí, 21. Pád světa.

Recenze Fobia zine: https://www.fobiazine.net/article/12724/prumyslova-smrt-pedagogika-porazenych


Album objednej přes přes formulář níže nebo mail.


1. STANDARDNÍ EDICE:

– Vinyl LP, barevný obal, vnitřní leták s českými a anglickými texty

Cena desky: 450,-


2. DIE HARD EDICE

Vinyl LP, barevný obal, vnitřní leták s českými a anglickými texty a navíc:

– taška přes rameno s potiskem motivu alba

– barevný plakát velikost A3

– několik barevných samolepek velikost A6 a A7

Cena DIE HARD EDICE: 600,-


Doprava: Jakákoliv pobočka Zásilkovny v Čr, Slovensku, Maďarsku.

Nebo osobní předání v Brno, Jihlava, Pelhřimov, Polná.